Historie hodinek Breitling

Založení firmy Breitling

hodinky breitlingZakladatelem značky byl Léon Breitling, který v roce 1884 otevírá ve Švýcarském městečku St-Imier malou dílnu, ve které začíná vyrábět specifická zařízení pro specializované účely. Jednalo se o chronografy a měřiče využívané v průmyslové výrobě a pro vědecké účely. Když v roce 1892 dochází k prudkému vzestupu prodeje a obratů firmy rozhodl se Léon Breitling, že svoje podnikání přesune do města La-Chaux-de-Fonds, které je baštou hodinářského průmyslu. Zde se firma postupně rozvíjí a získává si zvučné jméno. V roce 1914 Léon Breitling umírá a vedení firmy se tak ujímá jeho syn Gaston Breitling. Ten pokračuje ve filozofii svého otce a o rok později se mu podaří uvést na trh první náramkový chronograf značky Breitling, který je později hojně využíván v leteckém průmyslu jako ukazatel stavu paliva.

První úspěchy na trhu s chronografy

Později firma uvádí na trh řadu nových technologií a nalézá nová využití pro svoje produkty, v roce 1923 uvádí na trh chronograf s tlačítkem, které umožňuje spustit a vynulovat měření. Od pár let později se vedení firmy ujímá syn Gastona Breitlinga Willi, který se svojí firmou v roce 1934 představuje chronograf se dvěma tlačítky, pomocí kterých je již možné měřit několik po sobě jdoucích časových úseků (předchůdce dnešních stopek).

V roce dochází k velkému milníku firmy, která se stává oficiálním dodavatelem chronografů britských leteckých sil Royal Air Force (RAF). V roce 1942 uvádí Breitling na trh první chronograf s kruhovým ciferníkem a stává se tak jedním z lídrů výroby těchto produktů. Zároveň si buduje portfolio významných zákazníků především v oblasti leteckého průmyslu.

V roce 1954 uvádí na trh Breitling Navitimer, jedná se o unikátní chronograf umožňující různá přesná měření a zvládající řadu specifických funkcí. Značka Breitling je již pevně spojena s leteckým průmyslem a dodává svoje zařízení do celého světa. Vedle náramkových chronografů vyrábí a dodává řadu přesných měřičů do palubních desek letadel.

Breitling ve vesmíru

Významnou reklamou a prestižní událostí pro firmu Breitling je fakt, že v roce 1962 nese kosmonaut Scott Carpenter sebou do vesmíru tzv. Breitling Cosmonaute chronograph. Ve spolupráci s firmami Büren a Heuer-Leonidas představuje Breitling první Chronograf s „natahováním“, v té době se jedná o unikátní a převratnou novinku, která zahýbe hodinkářským průmyslem po celém světě.

I přes řadu úspěchů si hospodářská krize vybírá svoji daň i na tomto legendárním Švýcarském výrobci hodinek a firmy se tak dostává do velkých finančních problémů. Krátce před svojí smrtí proto Will Breitling prodává zadluženou firmu Ernestu Schneiderovi.

Úspěšné modely chronografů Breitling

hodinky breitlingU příležitosti stého výročí založení firmy je na trh uveden Breitling Chronomat, který se později stává bestsellerem a získává si řadu příznivců a uživatelů. Rok poté je na trh uveden produkt s názvem  Breitling Aerospace, titanový multifunkční, elektronický chronograf který se stává neocenitelným pro řadu pilotů po celém světě.

Dalším z řady přístrojů, kterým firma zaplavuje trh je Breitling Emergency, multifunkční chronograf s vestavěnou vysílačkou, jenž umožňuje komunikaci na nouzové letové frekvenci. Po sto letech svojí historie se firma rozhodla veškeré svoje produkty podstoupit pod kontrolu instituce C.O.S.C. (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètre), která je oficiálním Švýcarským kontrolním orgánem pro chronografy, vydávajícím důležité certifikáty a oprávnění.

V roce 2000 je slavnostně otevřeno nové sídlo firmy ve Švýcarském městě Grenchen. O deset let později zavedením Breitling SuperQuartzTM, navrhuje Breitling mechanismus který je desetkrát přesnější než jiné produkty na trhu, Breitling tak udává nové standardy a jako jediný splňuje přísná kritéria C.O.S.C.

Dnes se firma opět s částí výroby vrátila do městečka La Chaux-de-Fonds, kde ji před více jak sto lety Léon Breitling založil.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *