Nástěnné hodiny mohou být i sexy

Nástěnné hodiny

Hodiny jsou doplňkem, který má doma úplně každý. Díky nim si uvědomujeme, jak čas utíká. Nástěnné hodiny dokáží být i mnohem víc než jen ukazatelem času, jsou totiž důležitou módní ozdobou každého domova.

Nástěnné hodiny jsou otázkou vkusu

Při výběru nástěnných hodin hodně záleží na účelnosti a funkčnosti jednotlivého kusu. Přemýšlíte-li o nástěnných hodinách, musíte si uvědomit, kam hodiny umístíte a v jakém designu budete vybírat. Můžete svůj obývák zpestřit nástěnnými hodinami s kyvadlem nebo bez, v moderním či retro stylu, menší nebo větší. Záleží čistě jen na vás. Podle toho, jaký typ nástěnných hodin zvolíte, dodáte svému interiéru nádech vašeho osobního vkusu.

Historie

Patrně nikdy nezjistíme, v jaký den, měsíc a rok si lidé uvědomili, že něco jak čas vůbec existuje. Je ale pravdou, že filosofové zastávali názor, že dokud o čase nepřemýšlíme či dokonce o něm nehovoříme, neexistuje. Tak či onak – historie měření času sahá mnohem dál, než naše myšlení a domněnky. Lidem trvalo poměrně dlouho, než si uvědomili, že se čas dá měřit. A trvalo jim ještě déle, než se vůbec naučili čas měřit. Za jako úplně první a zároveň nejstarší nástěnné hodiny můžeme považovat stínové hodiny, které používali staří Egypťané. Byly to vysoké, štíhlé a nádherně zpracované hodiny.

Hodiny postupem času procházely velmi náročným vývojem, měnily se ze století na století, měnil se jejich design, úprava, ozdoby. I v dnešní pokroky hnané době se výraz hodin mění. Vyrábí se stále nové a nové hodiny v různých tvarech a barvách. Čas se nikdy nezastaví, stejně tak jako se nezastaví nové a nové nápady na další druhy hodin.

Hodiny Karlsson

Nástěnné hodiny Karlsson se vyznačují nespornou kvalitou, nádherným a velmi inovativním designem a nezaměnitelnými estetickými tvary. Holandská značka se pyšní zábavnými nástěnnými hodinami, které jsou originální, unikátní a stanou se dokonalým oživením vašeho interiéru. Hodí se do všech místností – obývacího pokoje, kuchyně, ložnice i dětského pokojíčku.

Značka Karlsson vám nabízí široký výběr nástěnných hodin, mezi kterými si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Můžete svůj byt či dům ozdobit moderními nástěnnými nalepovacími hodinami, hodinami do dětského pokoje či komerčních prostor, kyvadlovými hodinami nebo hodinami, které zpestří vaši kancelář.

hodiny Karlsson
hodiny Karlsson

Hodiny Nextime

Firma Nextime má za sebou více jak 40 let zkušeností s výrobou luxusních nástěnných hodin. Patří mezi přední výrobce hodin na světě a jejich výrobky zdobí nespočet interierů, kterým dodávají elegantní nádech.

Mluvíme-li o nástěnných hodinách značky Nextime, mluvíme tak o dokonalém spojení stylu a kvality. Návrháři těchto nástěnných hodin neustále přichází s novými a novými nápady, které jsou naprosti jedinečné a inspirativní. Nástěnné hodiny Nextime splňují potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků, kteří touží po originalitě, eleganci a osobitém stylu, který jim tyto hodiny vnáší do jejich interiéru. V nástěnných hodinách Nextime se odráží mladistvá kultura. Tyto hodiny ztělesňují ambice, radost a nadšení.

Hodiny Nomon

S luxusně vyhlížejícími nástěnnými hodinami značky Nomon vykouzlíte v každém vašem interiéru příjemný a originální styl. Tyto nástěnné hodiny jsou zajímavým doplňkem, kterým určitě zaujmete. Nástěnné hodiny Nomon vypadají atraktivně a elegantně a zaručeně se stanou ozdobou každého interiéru. Nástěnné hodiny Nomon můžete vybírat v pestré škále barev, tvarů a zajímavých designů, které vás upoutají na první pohled. Hodiny Nomon jsou vyráběny s pečlivou technikou.

hodiny Nomon OJ
hodiny Nomon OJ

Dětské nástěnné hodiny

Hodiny by neměly chybět ani v dětském pokojíčku. Problém nastává ve chvíli, kdy děti negativně reagují na rušící tikání hodin, kvůli kterému nemůžou spát. V takovém případě jistě oceníte nástěnné hodiny s tichým chodem bez nepříjemného tikání. Na trhu je nepřeberné množství dětských nástěnných hodin, mezi kterým si určitě vyberete a uděláte tam svým nejmenším tu největší radost.

Kyvadlové hodiny

Tradice kyvadlových hodin je dlouholetá. Kyvadlo se pohybuje ve stále stejném směru a ve stejném čase, čímž svým majitelům udává na vteřinu přesný čas. Kyvadlové hodiny můžou být dominantou vašich interiérů. V současné době jsou kyvadlové hodiny především estetickou ozdobou. Ne každý si libuje ve vzhledu takových nástěnných hodin, hodně záleží na každém z nás, jaký styl se mu líbí a jaký styl preferuje.

Toužíte-li po moderním nádechu, kyvadlové hodiny starožitného vzhledu nejsou tou nejlepší volbou pro vás. V současnosti je ale nepřeberné množství elegantně vyhlížejících kyvadlových hodin, že si dokáže vybrat každý. Když se řekne kyvadlové hodiny, nemusíte si hned představit typické „kukačky“. Dnes již můžete vybírat ve velmi široké nabídce kyvadlových nástěnných hodin, mezi kterými jistě najdete „ty svoje“, které budou tou poslední tečkou za ideálním vzhledem vaší místnosti.

Přesýpací hodiny

Přesýpací hodiny můžou vašemu interiéru dodat ten správný starožitný vzhled. Skládají se ze dvou nádob, které jsou většinou vyrobené ze skla, spojených úzkým hrdlem. Písek z vrchní baňky se postupně přesýpá do baňky spodní. Hodiny se obrátí v okamžiku, kdy je všechen písek z horní baňky přesypán. Zvolíte-li přesýpací hodiny do vašeho interiéru, budete moci sledovat, jak čas ubíhá doslova „zrnko po zrnku“. Nádherné hodiny tohoto typu vyrábí firma IncantesimoDesign , například luxusní přesýpací hodiny Ipazia.

přesýpací hodiny
přesýpací hodiny

Volba nástěnných hodin

Rozhodnete-li se obohatit váš interiér nástěnnými hodinami, měli byste si ještě předtím, než vstoupíte do specializovaného obchodu, uvědomit následující tři věci:

  1. Kam hodiny umístíte?
  2. Jak hodiny sladíte s celkovým interiérem
  3. Co od nich vlastně očekáváte?

Umístění

Než si nástěnné hodiny přinesete domů, dobře si promyslete, kam je umístíte. Jiné hodiny se budou hodit do dětského pokoje, jiné se zase budou vyjímat v kuchyni či obýváku. Dětské nástěnné hodiny by měly být živé, barevné a svým tvarem pro děti zajímavé. Nástěnné hodiny do obývacího pokoje by měly vypadat elegantně, zajímavě a měly by padnout do oka nejen vám, ale měly by upoutat pozornost i vaší návštěvy. Umístění hodin do místnosti je dáno prostorem a dispozicí. Měly by ladit s celkovým vzhledem interiéru.

Celkový vzhled interiéru

Při výběru hodin do vašeho bytu či domu věnujte maximální pozornost celkovému vybavení vašeho interiéru. Typ nábytku totiž velice ovlivní váš výběr. Vzhled hodin musíte pečlivě skloubit se vzhledem hodin – zvolit správnou barvu a design. Chcete-li, aby vaše nové nástěnné hodiny zaujaly na první pohled každého, kdo vás navštíví, zvolte takový typ hodin, který se stane dominantou vašeho pokoje. Záleží jen na vás, zda sáhnete po hodinách, které budou vyčnívat, nebo které se dokonale sladí se zbytkem interiéru.

Očekávání

Nezapomeňte se zamyslet nad tím, co od svých nových nástěnných hodin vlastně očekáváte. Pokud zařizujete moderní interiér a kladete důraz na design a kvalitu materiálů i provedení, musí se tyto požadavky nutně projevit při výběru hodin. Nástěnné hodiny vám budou ukazovat uplynulý čas, ale mohou také být tím chybějícím dílkem puzzle, který chyběl dokonalému vzhledu vašich interiérů. Nebojte se umístit velké nástěnné hodiny do vašeho bytu či domu – upoutáme tím pozornost a rozhodně jimi zaujmete.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *