Repliky hodinek

S jakými replikami hodinek se setkáme nejčastěji

hodinky rolex

Výrobci replik hodinek se pochopitelně zaměřují na nejluxusnější a nejdražší hodinky, které jsou na trhu k mání. Mezi suverénně nejčastěji prodávané repliky tak patří značka Breitling, tento výrobce působí na trhu s hodinkami již bezmála sto let a patří rozhodně mezi to nejlepší a nejluxusnější co lze na trhu zakoupit. Cena originálů těchto hodinek se často pohybuje i nad hranicí 100.000,- a tak je koupě repliky těchto hodinek za řádově nižší ceny hodně lákavá.

Vedle výše uvedené značky se ale setkáme i s replikami dalších prestižních výrobců jako je Rolex, Tag Heuer či Omega. Výrobci replik hodinek obvykle vybírají známé značky, které se prodávají za vysoké částky, ne výjimečně se ale můžeme setkat i s replikami méně známých hodinek.

Kde se vyrábí repliky hodinek

Jedním z největších trhů s replikami hodinek je trh asijský. Jak jsme již zvyklí v zemích jako je Čína, Vietnam či Thajsko se vyrábí ledacos, v těchto zemích si většinou nedělají hlavu s ochrannou známkou a tak kopírují opravdu vše, co si jen lze představit. Repliky hodinek zakoupené v těchto zemích bývají často cenově velmi výhodné. Tyto levné repliky hodinek však zaostávají svojí kvalitou a přesností zpracování.

Další zemí kde lze levné repliky hodinek zakoupit jsou Spojené státy. Zde se již setkáme s lepší kvalitou hodinek, cena je ale podstatně vyšší oproti asijským zemím.

Poslední, ale nejméně dostupný zdroj pro koupi levných replik hodinek je Švýcarsko. Zde má výroba hodinek obrovskou tradici a i pokoutná výroba napodobenin drahých značek je dá se říci tradiční.  Ve Švýcarsku tedy můžeme koupit asi nejlepší kousky, i když cena těchto replik je již podstatně vyšší než u dvou výše zmíněných zdrojů. Mnohdy se setkáme i s hodinkami, které téměř nelze rozeznat od těch originálních jak ve vztahu ke vzhledu repliky hodinek tak i co se týká kvality chodu a spolehlivosti.

Jak je to s kvalitou replik hodinek

repliky hodinekRepliky hodinek se ve vztahu ke kvalitě rozdělují do tří základních skupin.

Repliky třídy A patří mezi to nejlepší, co lze (nebo spíše nelze) na trhu sehnat. Je opravdu velmi problematické se k těmto replikám hodinek dostat, jejich cena je již vyšší a může se pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Originály těchto hodinek však běžně stojí i více jak sto tisíc korun a tak se replikou stále pohybujeme hluboko pod hranicí ceny originálu. Třída A má nejlepší zpracování, často zde bývají použity kvalitní strojky renomovaných výrobců a tělo hodinek je rovněž vyrobeno z kvalitních materiálů. Také řemeslné zpracování je tak precizní, že je prakticky nemožné tyto repliky hodinek rozpoznat od originálu.

Další, méně kvalitní skupinou jsou repliky třídy B, zde se již můžeme s cenou pohybovat pod hranicí 10.000,- s tím, že kvalita těchto replik je stále velmi slušná. Dá se říci, že třída B je nejlepší volbou pro ty, kteří hledají levnější repliky s odpovídající kvalitou a chtějí se vyhnout riziku, že koupí nekvalitní a prakticky nepoužitelnou repliku hodinek. I zde však neseme stále rizika, že narazíme na nepoctivé prodejce a replika hodinek nebude taková, jakou ji očekáváme.

Poslední skupinou, kterou však nelze příliš doporučit je skupina C, která zastupuje ty nejméně kvalitní leč velmi levné repliky hodinek. Zde se již můžeme setkat s modely, jejichž cena se pohybuje pod hranicí 1000,-. Tyto repliky hodinek jsou obvykle hojně nabízeny v asijských zemích, případně i u nás na různých pochybných stáncích kde se svému maloobchodnímu prodeji věnuje asijská komunita. Bohužel tyto levné repliky hodinek často značně pokulhávají za dvěma vyššími třídami a mnohdy se u nich setkáme s problémy, jako je nepřesný chod, nízká životnost či naprosto neodpovídající vzhled ve vztahu k napodobovanému originálu.

Kde koupit levnou repliku hodinek

repliky hodinekNejvíce ožehavou otázkou je, kde vlastně repliku hodinek koupit a jak se vyhnout nepoctivým a pochybných prodejcům od kterých spíše než kvalitní repliku hodinek dostaneme danajský dar v podobě nefunkčního zmetku.

Nejlepším zdrojem pro nákup replik hodinek jsou asijské země a různé malé prodejny a stánky v hojně navštěvovaných městech. Jednoznačně nejjistějším způsobem nákupu replik hodinek je osobní návštěva těchto zemí, ke které se buď my, nebo někdo z našich přátel může dostat díky dovolené či obchodní cestě. Ideální potom je, si hodinky osahat, vyzkoušet a důkladně prohlédnout abychom nekupovali zajíce v pytli.

Další způsob, který se nabízí je nákup replik hodinek přes internet. Není vůbec složité pomocí různých internetových vyhledávačů nalézt internetové prodejce, kteří se prodejem těchto levných replik zabývají. Dalším zdrojem mohou být i různé bazary či aukční servery, kde se občas s prodejci levných replik hodinek také setkáme. U nákupu replik hodinek tímto způsobem je však již velké riziko, že narazíme na výrobky, které neodpovídají popisu ani ceně za kterou hodinky koupíme. Velkou nevýhodou tohoto nákupu je fakt, že si hodinky nemůžeme předem prohlédnout a také to, že obvykle většina prodejců požaduje platbu za hodinky předem, nebo minimálně zálohu. I dobírka je značně diskutabilní, protože nikdy nevíme, co na nás po rozbalení krabice vyskočí, respektive zda vůbec něco vyskočí.

Jaká jsou rizika nákupu levných replik hodinek

Většina rizik již byla na výše uvedených řádcích odkryta. Vedle věčného rizika nákupu nekvalitního zmetku repliky hodinek, za který můžeme zaplatit i nemalé peníze je tu i riziko toho, že na levné repliky hodinek prakticky není poskytována záruka. Je na každém, aby zvážil možná rizika nákupu takových levných hodinek a rozhodl se, zda nákup zrealizuje, nebo zda se spíše poohlédne po jiných alternativách.

2 komentáře

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *